Akrep İlaçlama

Akrep İlaçlama

Akrepler genellikle son bahar aylarında ve kış aylarında meydana çıkmaktadırlar. Akrep mevsimsel olarak kışın görülmektedir. Bunun sebebi ise bu haşereler daha çok yuva yaptıkları alanlar toprakların aralarında olduğu için son bahar ve kışın sağnak yağmurların olmasıyla birlikte yuvaları bozulur ve evlerimize iş yerlerimize yani kısacası kapalı alanlara girmeye çalışmaktadır. Akrepler diğer hamam böcekleri veya karıncalara göre daha çok dirayetli oldukların ölmeleri de biraz daha zaman almaktadır.
Türkiye genelinde deneyler sonucunda zehirli akrep’e raslanmamıştır fakat akrep görüldüğünde yinede insanlar tedirgin olmaktadırlar. Akrepler yediklerimiz gıdalarla beslenmezler örümcek böcek ve genellikle inların kanlarıyla beslenirler. Bu tarz haşereleri daha çok rutubet yapmış odalarınızda karanlık ve nemli alanlarda rastlayabilirsiniz. Daha çok evlerin veya iş yerlerin bodrumlarında kömürlüklerinde ve çatı katlarında rastalayabilirsiniz. Kesinlikle akrep sorununda birseysel ilaçlama yapılmaması gerekmektedir. Profosyonel ve kaliteli ilaçlama firmalarının kullandıkları ilaçlar biosidal olduğundan dolayı insan sağlığına ve çevreye hiç bir zararı yoktur. Fakat dışarıda satılan ve eczanelerde satılan ilaçları kesinlikle kullanımı yasaktır. İçerisinde ziraii ilaç mevcut olup insan sağlığına zararı olmaktadır. Firma seçimi yaparken kesinlikle kurumsal ve profosyonel ilaçlama firmalarını seçmeniz gerekmektedir. Kullandıkları ilaçların hepsi tamamen biosidal ve sağlık bakanlığı onaylı olması gerekir. Ziraii veya tarım ilacına mağdur kaldığınızda kesinlikle ortamda solunum yapmamanız gerekmektedir. Bu tür ilaçların kokuları ağır olduğundan dolayı kısa sürede ortamdan kokusu çıkmamaktadır. Bu nedenle de uzun süre ortamda olmadan havalandırmanız gerekmektedir. Akrep sorunu yoğun olmadığı esnada sadece sıvı uygulaması yapılmaktadır.
Sıvı ugulaması
Sıvı uygulaması kokusuz olup bütün haşerelere faydalı olmaktadır. Evin veya iş yerin bütün odaların köşelerini dönerek yapılmalıdır. Bu ürün biosidal olduğundan dolayı yapım aşamasında da evlerinizde durabilirsiniz herhangibi kokusu bulunmamaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra sadece bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Akrep sorunu çok yoğun olmadığı esnada sıvı uygulama yapılmaktadır.
Kokulu ilaçlama
Genellike bu uygulamayı akrep veya pire sorunu olan alanlarda uygulmaktayız. Kokulu ilacı kapsül şeklinde el tipi ulv cihazı ile uygulamaktayız. İlacın kokusu olduğundan dolayı yapım aşamasında personel harici kimsenin olmaması gerekmektedir. Personelinde mutlaka yüz maskesini takma zorunluluğu olmaktadır. Uygulamaya başlamadan bütün camların kapalı olduğuna emin olup bütün perdeleri de çekmeniz gerekir. Güneş ilaca etki ederse kokusu ağırlaşmaktadır.  Ulv dediğimiz cihaz ile ilacı attığımızdan dolayı ilaç sarfiyatı daha fazla olmaktadır. İlaç havada belli süre askıda kalır ve zamanla yere iner. Uygulamadan sonra sekiz saat ev kapalı kalıp daha sonra eve girip yaklaşık bir ile iki saat arası havalandırıp yerleri sildiğinizde oturabilirsiniz. Yapım aşamasında etrafta açık gıda unutulursa mutlaka tekrardan kullanmamanız gerekmektedir.

Yorum yapın

http://www.metkimbocekilaclama.com Çınar böcek ilaçlama İlaçlama