Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

Tahtakurusu olarak bilinen zararlı haşere türü kan emici özellik taşıyan kötü bir varlıktır. Bu durum nedeniyle parazit hayatı yaşamaktadırlar. Yaşadıkları alanların sıcaklığı ve nem oranları genelde yüksektir. Soğuk alanları çok fazla tercih etmezler. Tek besin kaynakları kan olduğu için bu haşerelerin kesinlikle insanların bulundukları ortamlarda yer alması gerekir. Tahtakurusunun insan kanıyla temasa geçmesi sonucunda taşıdıkları mikroplar insana bulaşır ve sağlıkla ilgili çeşitli sıkıntılar oluşmaya başlar. Bu haşere öncelikle gün içerisinde 4-5 sefere kadar kan emebilir. Bu durum taşıdığı tehlike boyutunu daha da büyük hale getirmektedir.

TAHTAKURUSU ZARARLARI NELERDİR?

Tahtakurusu tarafından verilen zararlar sağlık konusuyla ilgilidir. İnsan sağlığını olumsuz olarak etkileyen bir haşere türüdür. Sağlıklı bir insanın kanına temas ettiğinde, hastalık taşıyan bir insandan aldığı virüsü bulaştırabilir. Bu durumda onlarca hastalık insandan insana veya diğer canlılardan insana geçebilmektedir. Tahtakurusu bu açıdan çok zararlıdır. Tahtakurusu tarafından deri üzerinde kan emilen yer kızarmaya başlar. Bu durum yalnızca kızarmayla kalmaz. Aynı zamanda kabarır ve bir süre sonra yoğun ölçekli, rahatsız edici kaşıntılar oluşur.

Tahtakurusuna direkt olarak yapılan bilinçsiz hamleler bu haşerenin etkisiz hale getirilmesi açısından yeterli kalmayacaktır. Çünkü yapısı çok küçük boyutlardadır ve insanın ortam içerisinde yer alan tüm tahtakurularını bireysel olarak tespit edebilmesi mümkün değildir.

TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Tahtakurusu ilaçlama süreci profesyonelliği gerektirir. Söz konusu haşereye karşı yalnızca uzman adımlar atılmalı ve bir ortam içerisinde profesyonelce etkisiz hale getirilmesi sağlanmalıdır. İstanbul Böcek İlaçlama Firması olarak kan emerek mikrop bulaştıran bu haşereyi kokulu sıvı ilaçlama tekniği ile etkisiz hale getirmekteyiz.

Özel ekipmanlarımız aracılığıyla buharlaştırarak uyguladığımız bu ilaçlar tahtakurusu yer alan ortam içerisinde her bir noktaya nüfus eder. Bu sayede mekanda bulunan haşerelerin gözden kaçırılması, es geçilmesi imkansız bir hale gelir. Sorunun köklü çözümü açısından ortamda tüm haşerelerin etkisiz hale getirilmesi çok önemlidir. Çünkü tek bir tane kalsa bile kısa sürede yüzlerce, hatta binlerce sayıya ulaşacaktır.

İstanbul’da her ilçe üzerinden bizleri arayarak haşere ilaçlama, böcek ilaçlama, tahtakurusu ilaçlama gibi konularda destek alabilirsiniz.

http://www.metkimbocekilaclama.com Çınar böcek ilaçlama İlaçlama