Pire İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Pireler ve Anatomileri

Pire ile mücadele Çok zor olmaktadır. Pireler 14 günde 2500 yavru verir ve yumurtaların derileri çok sert olduğundan ölmeleri biraz zaman almaktadır. Ergin pireler yaklaşık iki güne ölürken yumurta halindeki pireler dört gün veya beş günü bulmaktadır. Haşerelerden en dirayetli haşere türü pire olmaktadır. Genellikle evlerin bir çoğunun bahçeleri olmasında ve kedi köpek tarzındaki hayvanlar bahçelerde gezdiğinden çok rahatlıkla bahçelere evlere pire taşımaktır.

Pire ile mücadele kesinlikle bireysel olmayıp kaliteli ilaçlama firmaları ve kurumsal ilaçlama firmaları seçerek sizlere yardımcı olmaktadırlar. İlaçlama yaptıracağınız alanı ilk keşif yapıp daha sonra ilaçlama yapmaları gerekmektedir. Merdivenaltı ilaçlama firmaları çok olmaktadır ve kaliteli ile kalitesiz ilaçlama firmalarıni seçmemizde çok zor olmaktadır. Daha önceki yıllarda insanlarımızı sağlıkta ilaçlarla ilaçlamaz diye kandırarak meğerse içlerinde kimyasal madde ve Ziraii ilaç bulunmaktaymış. Artık insanlarımıza ilaçlama dediğinde bir adım geri atarak İlaçlama yaptırmaya cesaret etmemektedirler. Son zamanlarda ilaçlamadan çok arttığı dönemde olup son derece kaliteli ve profesyonel ilaçlama firmaları da kurulmaktadır. İlaçlama firması seçerken mutlaka ruhsatlı ve kurumsal firma seçmenizde önem olmaktadır. Daha önceki yıllarda ilaçlama firmaların bir çoğu kumsal olmayıp hiçbirinde ruhsat olmamaktadır. Bu nedenle de insanlarımız artık ilaçlama firmalarına güvenmez oldular. Fakat kurumsal firmalar kendilerini belli ettin de neredeyse on evden sekizi İlaçlama yaptırmasınm gerekli olduğunu düşünmektedir. Sadece ilaçlama yapılırken böcek veya fare görmenize gerek yoktur. Gözlerimizin göremedi yüzlerce belki daha çok haşere türleri evlerimizde yuva yapmaktadırlar. Fakat biz bunların hiçbirini görmemekdeyiz çünkü çok kızları kötü derler ve gözle görülmeyecek kadar ufak olmaktadırlar. Belkide daha önce ismini bile duymadığımız haşere türleri evlerimizde yuva yapıp yaşamaktadırlar. Bu nedenle de sorunu görme deniz taktirde periyodik üç ayda bir veya iki ayda bir ilaçlama yaptırmanızda sizin sağlığınız için çok önemli olmaktadır. Böceklerden aldığımız mikroplar ve bakteriler bizi çok çabuk hasta eder ve hastanelere sağlık kurumlarına gittiğimizde bizleri antibiyotik vererek iyileşmemiz de fayda etmektedirler. Herhangibi bir soğuk algınlığı ilacı olmayıp antibiyotik sadece mikroplara karşı önleyici olmaktadır. Bu nedenle de soğuk algınlığı olsaydı bizleri doktorlar antibiyotik vermez başka ilaçlara başvuracağımızı söylemektedirler.

Bu tür sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka periyodik bakımı nasıl bir açtı mı veya jel uygulaması yapılmaktadır. Jel uygulaması kokusuz olup sadece pirizlerin üstleri book taneciği kadar sıkarak böcekleri koloni halinde öldürmeyelerine yaramaktadırlar. Bir böcek yerin üzerinden geçtiğinde yuvalarına gittiklerinden sonra diğer böceklerede bulaştı hala colin halinde ölmelerine fayda olacaktır. Yer uygulaması bir yıl veya iki yıla kadar da etkisini göstermektedir. Genellikle pirizden üstlerine tezgah üstünde kapı aralarına yani insanları fazla ulaşamayacağı ve temizlemeyeceği yerleri tercih edip uygulamayı o tarz yerlerde yapmaktayız. Sıvı ilaçlama ise uygulama yaptıktan sonra altı gün ile yedi gün arasında islak temizlik yapmayarak birkaç gün içerisinde de böcek artışını görebilirsiniz bunun nedeni ise ilacın çekici özelliği olduğundan gözümüzle göremediğimiz böcekleri yuvalarından çıkar tarak ilaca çekmektedirler. Fakat üç günün ardından evinizde böcek sorununu çok azaldığını görebileceksinizdır. İlaçlama firması seçerken mutlaka ruhsatlı ve 24 saat hizmet alabilecek profesyonel ilaçlama firmalarını seçmeniz sizler için daha iyi olacaktır

Yorum yapın

http://www.metkimbocekilaclama.com Çınar böcek ilaçlama İlaçlama