Fare İle Mücadele

Fare, memeli canlılar sınıfında incelenen kemirgen bir canlıdır. Çok elastik vücut yapısına sahip olan fareler, bu özellikleri ile küçük deliklerden bile rahatlıkla geçebilirler. Farelerin 4 tane ayakları ve uzun kuyrukları olan fareler, çok hızlı koşabilme yeteneğine sahiptir. Boyları ve vücut yapıları türlerine göre değişen farelerin çatı faresi, lağım faresi, tarla faresi, fındık faresi, sıçan, keme gibi türleri vardır. Çok güçlü diş ve çene yapılarına sahip olan fareler, çok sert maddeler olan tahta, taş, mermer gibi maddeleri bile kemirebilirler.

Çoğalmalarını doğurarak sağlayan fareler, memeli canlılar arasında en çok üreyen canlılardandır. Fare yılda 5-6 kere ürer ve her üremelerinde 10-15 arasında yavru yapar. Fare beslenmesini yaşadıkları ortama göre geçekleştirir. Bu nedenle fare beslenmesi fare türlerine ve yaşam alanlarına göre değişir. Fareler yaşadıkları ortamlarda yiyecek maddeleri bulamamaları durumunda özellikler gece uyku halinde olan insanları ısırabilirler.

Fare ısırması insanlar tarafından hissedilmez. Bu durum farelerin ağızlarında salgıladıkları özel sıvıdan kaynaklanır. Fare ısırması sonucu insanlara birçok hastalık bulaşır. Özellikle eski tarihlerde farelerden bulaşan veba hastalığı yüzünden binlerce insan ölmüştür. Farelerden kurtulmak için fare yok etmekte profesyonel olan ilaçlama şirketlerinden destek alınmalıdır. İlaçlama şirketimiz fare ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlamalarında profesyonel ve ekonomik ilaçlama hizmetleri sunmaktadır.

Yorum yapın

http://www.metkimbocekilaclama.com Çınar böcek ilaçlama İlaçlama