Fareler Hakkında

Fare ilaçlama çok zordur. Çünkü bu hayvanlar sürekli dışarıya gidip gelirler ve kontrol edilmesi zordur. Evde fare görüldüğünde mutlaka en kısa zamanda ilaçlama şirketlerine ulaşın ve ilaçlama için talepte bulunun. Çünkü fareler evlere yerleştiler mi çok kısa zamanda ürer ve çoğalırlar. Evdeki eşyaları kemirip kullanılmaz hale getirirler aynı zamanda besinlerimizi yiyerek çokça zarar verirler. Fare ilaçlaması için 2 tarz ilaçlama yapmak gerekir ya sıvı ilaçlar kullanılır ya da yem tarzı fare zehirleri kullanılır.

FARELER İNSANLARI KEMİRİR Mİ?

Fareler insan ve hayvanları aciz bulduklarında ve insanlar uyuduğu zaman insanların yataklarına kadar gelip insanların bazı uzuvlarını kemirirler. Bazen insanlar sabah kalktıklarında kulakları, burunları veya parmakları kemirilmiş olarak kendini bulabiliyorlar. Bu bakımdan çok dikkatli olmak gerekir bunlara fırsat vermeden mutlaka önlemi alınmalı.

FARELER EŞYALARA ZARAR VERİRMİ?

Fare haşeresi evdeki deri eşyaları kemirerek yediği gibi evdeki diğer yün ve pamuk eşyaları da kemirerek tiftiklerini yuvarına götürürler. Fareler evdeki hem besinlere, hem canlılara, hem de eşyalara zarar verirler.

FARELERDE ÜREME NASILDIR?

Fare haşereleri üreme çok hızlıdır genellikle yılda 4 – 6 defa ürerler ve her defasında 6 – 12 arası yavru yaparlar. Fareler diğer haşerelerden farklı bir yapıya sahiptir. Çünkü fareler memeli hayvan olup canlı yavru doğurur ve fare yavrusunu süt ile besler. Fareler üremede yaz kış dinlemezler her mevsimde üremesine devam ederler.

EVDE HANGİ FARELER VAR?

Ev ortamında genellikle ev faresi dediğimiz fareler ve fındık faresi bulunmaktadır. Dış ortamdan evlere, çatılara ve bodrumlara gelerek yerleşen çatı faresi, lağım faresi gibi fareleri de evlerde bulmak mümkündür.

FARE İLAÇLAMASINI KİMLER YAPMALI?

Fare ilaçlamasını mutlaka ilaçlama şirketleri yapmalı. Fare ilaçlaması yapan elemanlar mutlaka ilaçlama konusunda eğitim almış olması gerekir. İlaçlama konusunda bilgisi olmayan ve ilaçlamanın nasıl yapıldığını bilmeyen kişilere asla ilaçlama yaptırmayın. Çünkü kullanılan yanlış ilaç ve ilaçlama yöntemi ortamdaki diğer canlılara da zarar verir.

Yorum yapın

http://www.metkimbocekilaclama.com Çınar böcek ilaçlama İlaçlama