Sinek İlaçlama ve Sinek Yakalayıcı Cihazın Önemi

Sinek İlaçlama ve Sinek Yakalayıcı Cihazın Önemi

Cafelerde sürekli kara sinek olmaktadır. Bunun nedeni ise mutfakta sürekli yemek piştiğinden dolayı sinekler hem sıcaklığa hemde yemek kokusuna gelmektedir. Bir çok firmalarda sinek için cızbız kullanılmaktadır. Fakat günümüzde bu cihazın kullanımı yasaktır. Sağlık Bakanlığı ve tarım bakanlığından denetlemeye geldilleri zaman asla cızbızı görmek istemeyeceklerdir. Cızbız kullanılan yere ağır cezalar uygulanmaktadır. Cızbız sineği yakarak öldürdüğünden dolayı etrafa hem mikrop hemde koku vermektedir. Bu nedenle de cihazın kullanımı yasaklanmıştır. Bu cihaz yerine Sağlık bakanlığı ve tarım bakanlığı tarafından onaylanmış cihazdır. İki adet ampulü olan ve alt tabakasında bantı olan cihazdır. Ampüllerin içerisinde özel fosfor bulunmaktadır. Sineği çekici madde olduğundan dört ay ampülün ömrü olmaktadır.

Dört ayın ardından mutlaka ampüllerin yenilenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde değiştirilmesse cihaz sadece aydıntlatmaya yarar. Cihazın komple dört bir yanı açık olması gerekir ki sinek her alandan içeriye rahat girebilsin ve yapışsın. Bantın kalitelisini aldığınızda sinek hiç bir şekilde bantın üzerinden uçamaz. Cızbızlarda sinek öldüğünde yere düşer. Falat bu cihazda alt tabaka olduğundan dolayı hiç bir şekilde düşmüş sinek göremezsiniz. Yaklaşık 100 m2 lik alana bir adet efk cihazi (sinek yakalayıcı) fayda olacaktır. Bu cihazın mutlaka iki yıl garantisi olması gerekir. Seyyar satıcılaran alınmamasi gerekmektedir. Bu cihazın en önemli alanı ampüllerinin kaliteli olması gerekir. Dışarıdan kaliteli cihazı aldığımızda çok yüksek fiyatlara almaktaydık. Fakat artık bizde bu cihazı üretmeye başladık ve aynı A kalitede yapıp iki yıl garanti vermekteyiz. İstek ve talepleriniz sonucunda istenilen şekilde ve istenilen renkte cihaz yapımı yapmaktayız. Daha detayli bilgileri almak isterseniz bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Efk cihazının farklı farklı boyları mevcuttur. Büyüklük alanlarına göre farklı cihazlar kullanılmaktadır. Sorunun yoğunluğuna göre bant değişim süresi değişmektedir. Bal satan yerlerde çok arı problemi olmaktadır. Bu nedenle iki günde bir bant değiştiren firmalar da olmaktadır. Bantların kaliteli olması gerekir. Çünkü bantların yapışkanı az olduğunda arılar ve sinekler uçabilir.

Yorum yapın

http://www.metkimbocekilaclama.com Çınar böcek ilaçlama İlaçlama