İlaçlama Yöntemleri Nelerdir ?

banner

İstanbul’un Anadolu Yakası tarafında konumlanmış bir ilçe olan Kadıköy üzerinde de zararlı haşere gruplarına rastlanmaktadır. Haşere türlerinin bu bölgeler üzerinde kesin olarak etkisiz hale getirilmesi ve zararlı canlı gruplarının çevreden uzaklaştırılması adına kapsamlı ilaçlama yöntemlerine ihtiyaç duyulur. Bu yöntemlerin uygulanışı mekana, zamana ve haşere türünün taşımakta oldukları özelliklere göre değişebilir. Şimdi detaylarına kapsamlı olarak yer vereceğimiz bu yöntemlerin hangisinin ne zaman uygulanacağı ancak İstanbul Kadıköy Böcek ilaçlama şirketlerince bilinir.

Zararlı Canlı Türleriyle Kimyasal Mücadele

Haşere gruplarını ortadan kaldırmak adına şüphesiz ki en geçerli yol kimyasal mücadele yöntemleridir. Zararlı canlı gruplarını bir çevre üzerinden uzaklaştırmak ve onlara karşı kapsamlı önlemler almak adına kimyasal ilaçlama yöntemlerine gereksinim duyulur.

Kimyasal ilaçlama çalışmaları; sıvı ilaçlama, jel ilaçlama ve katı ilaçlama olmak üzere üçe ayrılır. Her bir ilaçlama yöntemi uygun haşere türlerine karşı doğru mekanlarda kullanıldığı zaman başarılı etkiler göstermektedirler.

Zararlı Canlı Türleriyle Fiziksel Mücadele

Binalarda veya çatılarda mevcut ufak çatlaklar, minik delikler ve dışarıya su aktarımı sağlayan su giderleri haşere türlerinin evlere ulaşmasının en kolay yolları arasında yer alır. Buraları kapatmak, haşerelerin ulaşmasına karşı engeller koymak fiziksel mücadeleler arasında gösterilir.

Zararlılara Karşı Biyolojik Mücadele

Potansiyel olarak seri bir üreme stiline sahip olan haşere grubu etkinliklerinin bir bölgede kesin olarak sona ermesi adına biyolojik mücadelelere ihtiyaç duyulur. Biyolojik olarak sürdürülen mücadelelerde üreme alanlarının kullanışsız hale getirilmesi ve üreme sürecinin durdurulması sağlanır.

Yorum yapın

http://www.metkimbocekilaclama.com Çınar böcek ilaçlama İlaçlama